×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش لینوکس

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش لینوکس

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش لینوکس

شاید باور نکنید (1)، اما سیستم‌عامل لینوکس (یا به‌عبارت درست‌تر و کامل‌تر «گنو/ لینوکس») به هزارویک دلیل از سیستم‌عامل ویندوز محبوب ما بهتر است. فرض کنید با باز کردن یک فایل ناآشنا، یا شاید حتی فقط یک «دست‌به‌مهره»ی ساده، سیستم شما ویروسی شود و تمام فایل‌ها و عکس‌هایی که طی سالیان سال و با شب‌بیداری و صرف زمان و هزینه‌ی زیاد تهیه، تدوین و گردآوری کرده بوده‌اید دود شده و به هوا برود. یا نه، فرض کنید می‌خواهید کامپیوتر قدیمی خود را از زیر خروارها خاک بیرون بیاورید و دوباره از آن کار بکشید، اما ویندوز آن‌قدر سنگین است که عمده‌ی حجم هارد کم‌ظرفیت و قدیمی شما را می‌گیرد؛ و تازه بعد از آن یا روی کامپیوترتان نصب نمی‌شود یا به‌سختی کار می‌کند. چاره‌ی کار شما می‌تواند استفاده از سیستم‌عامل مبتنی بر لینوکس باشد.

شاید باور نکنید (2)، اما برخلاف آن‌چه در گفتار عامیانه متداول شده است، خود لینوکس یک سیستم‌عامل نیست، بلکه در واقع، همان‌طور که بالا گفتیم، هسته‌ی سیستم‌عامل «گنو/لینوکس‌» است (که ما هم هم‌چنان آن را به‌اختصار لینوکس می‌نامیم). گنو/لینوکس سیستم‌عاملی مجانی، بدون نیاز به کرَک (به‌به! بهترین خبر برای ما ایرانی‌های دچار تحریم)، متن‌باز و امن است و پایداری و سرعت به‌مراتب بالاتری نسبت به ویندوز دارد. به دلیل متن‌باز و قابل ویرایش بودن، هم کمتر علاقه‌مندبه‌کامپیوتری را وسوسه می‌کند تا برای آن ویروس بسازد، و هم قابلیت سبک بودن و نصب و راه‌اندازی راحت‌تر را دارد. نهایتاً برخلاف تفکری که در عامه‌ی مردم وجود دارد، لینوکس نه‌تنها نسبت به ویندوز کارآیی کمتری ندارد، بلکه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های آن می‌توانند به‌راحتی جایگزین ویندوز و برنامه‌های آن شوند.

شاید باور نکنید (3)، اما یادگیری کار با لینوکس بسیار راحت‌تر از آن چیزی‌ست که در نگاه اول به‌نظر می‌رسد. اگر تجربه و مهارت کار با برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای کامپیوتر را داشته باشید، می‌توانید با کمی تمرین و زیروبالا کردن گزینه‌های مختلف آن تسلط مورد نیاز برای کار را پیدا کنید. اما اگر به آموزش تخصصی‌تر احتیاج داشتید، یا می‌خواستید نرم‌افزارهای مربوط به راه‌اندازی سرور را اصولی‌تر یاد بگیرید بهترین کار شاید کمک گرفتن از یک مدرس متخصص و باتجربه‌ی کامپیوتر باشد.

می‌توانید در اینکارنت با حرفه‌ای‌های آموزش سیستم عامل لینوکس آشنا شوید و درخواست خود را به آن‌ها بگویید.

مهارت‌های مورد نیاز آموزش لیونکس

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس لینوکس شامل موارد زیر می‌شود:

 • دانش کافی و به‌روز در مورد سیستم‌عامل لینوکس، روش‌ها و تکنیک‌های آموزش آن؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‌ها (به‌صورتی که تدریس طی تعداد ساعات و جلسات تعیین‌شده تمام شود)؛

 • تدریس سطوح مختلف آمار به افراد رده‌های تحصیلی گوناگون و رشته‌های مختلف؛

 • انعطاف زمانی برای برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات بر اساس نیاز خدمت‌گیرنده.

تحصیلات مرتبط با آموزش لینوکس

مدرسان خصوصی لینوکس ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت دست پیدا کرده باشند:

 • مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته‌ی نرم‌افزار کامپیوتر؛

 • مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته‌های فناوری اطلاعات (آی‌تی).

وظایف مورد انتظار از آموزش لیونکس

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس لینوکس انتظار دارید:

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های برنامه‌نویسی متن‌باز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر لینوکس به زبان ساده؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، نرم‌افزار و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی سرفصل مناسب و دادن اطلاعات کامل از کل دوره و مدت زمان آن؛

 • تدریس مطالب و دوره‌های خاص لینوکس مرتبط با نیاز خدمت‌گیرنده.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش لینوکس

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس لینوکس تأثیرگذار است:

 • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش فرا‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به‌صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل مدرس برگزار شود معمولاً ارزان‌تر از حالتی‌‌ست که فراگیرنده به محل مدرس می‌رود؛

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات: خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد فرا‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 •  سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 •  محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر تا حدودی با یک نرم‌افزارآشنایی دارید و می‌خواهید مهارت بیشتری در آن کسب کنید، حتماً پیش از شروع کلاس، میزان تسلطی که به نرم‌افزار دارید را با مدرس خود در میان بگذارید و هدف‌تان از شرکت در دوره‌ی آموزشی را به او بگویید. در غیر این صورت ممکن است کلاس با توقعات شما یکسان نباشد. مثلاً ممکن است مطالب و سرفصل‌ها برای شما خیلی ابتدایی به نظر برسد یا سطح آموزش بالاتر از سطح آشنایی شما با نرم‌افزار باشد.

 • بسیاری از متخصصان، خیلی خوب با نرم‌افزارها کار می‌کنند و به بهترین نحو پروژه‌های مختلف را در نرم‌افزارها پیاده‌سازی می‌کنند. این افراد، به‌واسطه‌ی تجربه‌ی کار عملی، به بسیاری از ریزه‌کاری‌ها و میان‌برهای نرم‌افزاری آشنا هستند اما اگر تجربه‌ی تدریس نداشته باشند، ممکن است به خوبیِ یک معلم نتوانند مطالب را به شکلی ساده و منسجم به آموزش‌گیرنده انتقال دهند. از همین رو بهتر است مدرسانی را انتخاب کنید که هم تجربه‌ی کافی دارند و هم تجربه‌ی اجرای پروژه‌های عملی خوبی در سوابق کارشان وجود دارد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس لینوکس استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش آموزش لیونکس

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان آموزش لیونکس

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"